Výsledky soutěže GRAND PRIX FOR INTERIOR 2023


Slavnostní vyhlášení cen GRAND PRIX je za námi!

Odborná porota veletrhu FOR INTERIOR ocenila tyto exponáty:

 

1. MÍSTO GRAND PRIX

FIRMA: 3D Expres s. r. o.
EXPONÁT: KOKUYO ING japonská židle 360°
Japonská židle s dotaženým minimalistickým designem se soustředí na to nejpodstatnější, tedy na ergonomickou práci u kancelářského stolu s nastavitelnou výškou. Moderní pojetí je odraženo v ergonomicky promyšlené technologii „nespoutané sezení". To lze chápat jako sezení, které není omezené pouze na jednu statickou pozici, ale umožňuje pohyb a změnu polohy.

 

GRAND PRIX

FIRMA: Kaplan nábytek s. r. o.
EXPONÁT: židle a kulatý rozkládací stůl ELICA
Kulatý stůl má velmi příjemné tvarování, které harmonizuje s vybraným materiálem.  Měkce oblé detaily dávají vyniknout kresbě dřeva.

 

ČESTNÉ UZNÁNÍ POROTY:

Technologicky zaměřené exponáty se špatně poměřují v kontextu solitérních tvarovaných nábytků, která mají jiná kritéria. Proto porota ohodnotila exponáty, které vynikají svojí nevšední technologií v rámci čestných uznání.

 

FIRMA: MAGNIFLEX - CFH Group
EXPONÁT: zdravotní matrace MagniCool
Matrace vyniká svojí technologií pečlivě ukrytou uvnitř obalu matrace. Není tak možné pocit z ležení na ní jednoduše popsat. Regulace teploty a prodyšnost napomáhá ke kvalitnímu spánku díky dobré regulaci mikroklimatu.

 

FIRMA: POLYSTON s. r. o.
EXPONÁT: GLAMOUR RECEPCIA
Porotu zaujal nejvíce samotný materiál a jeho technologie, a to se rozhodla ocenit. Kalené sklo se potiskuje při vysokých teplotách a potisk se „zapeče“ do skla. Tím vznikají obrovské možnosti využití tohoto potištěného skla jak v interiéru, tak v exteriéru. Navíc lze kombinovat rubovou matnou a lícovou lesklou stranu. S efektem prosvícení tisku a průhledného skla může pod rukama architektů a designérů vzniknout nevšední originál.
Designérka Iva Bastlová (členka poroty dodává): „S digitálním tiskem pracuji v projektech mnoho let a jsem moc ráda, že se konečně tato technologie prezentuje na českém veletrhu a nevidím ji jen na těch zahraničních“.

 

FIRMA: 3D Expres s. r. o.
EXPONÁT: GYMBA.cz
Porota se soustředila na praktické výrobky, proto se není čemu divit, když ji zaujal i ergonomický výrobek, běžně unikající pozornosti Mezi ně patří i aktivní podložka pod nohy, která slouží nejen pod nohy u sezení na kancelářské židli, ale také umožňuje uživateli napodobit chůzi při stání u pracovního stolu.