FOR INTERIOR FOR INTERIOR
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

FOR INTERIOR

Komentované prohlídky s designérkou

Na expozici Vzorový byt ve vstupní hale č. 2 – přímý vstup z parkoviště vás, budou každý den od čtvrtka do neděle od 13,30 hodin probíhat komentované prohlídky s autorkou projektu. Dozvíte se tak na místě rady a tipy ohledně zařizování, ladění materiálů a vše se můžete rovnou osahat na živo.

15.03.2019 15:32:35 Více


Náš DEN VE SKANDINÁVSKÉM STYLU podpořil i SKANDINÁVSKÝM DůM

Prezentovat kulturu severských zemí, prohlubovat a rozvíjet česko-severské kulturní vztahy a zprostředkovávat informace o severské kultuře – to vše si klade za cíl spolek Skandinávský dům.

Organizace funguje v Praze a Brně, kde pořádá kulturní akce zejména literárního a filmového zaměření. Provozuje také webové stránky, prostřednictvím nichž informuje o severských akcích, jež se konají v Česku, ale přináší také autorské články o knižních i hudebních novinkách, severských výročích a nechybí ani reportáže či rozhovory. Kromě toho je v Praze v provozu Knihovna Skandinávského domu se specializovaným fondem severských literatur.

Severské země nemají v Česku oficiální kulturní institut a Skandinávský dům tuto roli částečně supluje. Spolek tvoří převážně studenti a absolventi studia severských jazyků, kteří zajišťují činnost Skandinávského domu na dobrovolnické bázi z čirého nadšení pro věc. I přes dobrovolný charakter spolku však klade Skandinávský dům důraz na kvalitu a profesionalitu.

Spolek je částečně financován dotacemi Ministerstva kultury, pražského i brněnského magistrátu a severskými ambasádami, důležitou součást rozpočtu ovšem tvoří též příjmy z prodeje propagačních předmětů, jako jsou autorské tašky a placky, či členské příspěvky. Členem Skandinávského domu se může stát kdokoli – za symbolický roční poplatek získá přístup do knihovny či levnější vstupné na akce.

Máte-li rádi severské země, zvažte členství ve Skandinávském domě i vy – anebo třeba začněte sledovat Skandinávský dům na sociálních sítích, aby vám neunikla žádná severská novinka.

15.03.2019 15:25:09 Více


Odpočítáváme dny!

Již za necelý týden se otevřou opět brány Letňanského výstaviště a začne jeden z největších veletrhů v ČR zaměřený na bydlení, interiéry, svítidla a design. Těšit se můžete nejen na neotřelé nápady designérů, ale také na bohatý doprovodný program připravovaný vždy s odborníky v oboru. Nechte se vtáhnout do světa designu! Těšíme se na vás.

15.03.2019 08:36:03 Více


Novinka od firmy LJV Tronix - neviditelná TV se představí na veletrhu FOR INTERIOR! Navštivte stánek 5C06...

13.03.2019 14:56:04 Více


Kartell si k sedmdesátinám nadělil unikátní novinku: židli Matrix

Kartell, italský výrobce nábytku, slaví 70 let od svého založení a přichází s unikátní novinkou. Židle Matrix vypadá velice atraktivně, navíc na ní Kartell úspěšně otestoval zcela novou, vysoce sofistikovanou technologii výroby. Potvrzuje tím, že i nadále pokračuje v tvůrčím a technologickém vývoji, jenž tvoří DNA firmy.

Matrix navrhl japonský designér Tokujin Yoshioka. Využil zkušeností společnosti Kartell v oblasti výroby plastů, které jsou výsledkem letitých investic do technologického výzkumu a průmyslové výroby. „Rozhodl jsem se vytvořit víc než jen vnější vzhled židle, rozhodl jsem se co nejvíce přiblížit samotné její struktuře,“ dodává Yoshioka.

Komplexní tvarované sedadlo Matrix je stejně jako většina výrobků značky Kartell k dispozici v několika barevných provedeních a s více typy podnoží včetně houpacího křesla, takže vyhovuje nejrůznějším účelům i podobám interiéru. Výroba židle vyžaduje výjimečně složitou formu, která slouží k vytvoření jemného sedadla prostřednictvím mřížky z překrývajících a křížících se vrstev průhledného nebo barveného polykarbonátu. Yoshioka se zaměřil na to, aby jeho konstrukce zredukovala sedadlo na esenciální trojrozměrnou strukturu a propůjčila jí maximálně odlehčený design. Byl inspirován židlemi z padesátých let, jako je např. Bertoia Chair, jejichž kovová síť se vyráběla ze štíhlých ocelových tyčí. Konstrukce Matrixu vzniká pomocí speciální vstřikovací technologie, jež tvoří vrstvy polykarbonátové struktury. Narozdíl od kovových židlí je Matrix pružný a příjemně se v něm sedí. Židle Matrix je od 15. února k dostání i v českém obchodu Kartell v Praze.

A my se na ní těšíme na našem veletrhu!

13.03.2019 14:48:52 Více


POTŘEBUJETE V ŽIVOTĚ ZMĚNU? NAVŠTIVTE V SOBOTU 23. 3. WORKSHOP ARCHITEKTKY EVY LÖVENHÖFEROVÉ

Zúčastnit se ho můžete v sobotu 23. března 2019 od 11.00 v PVA EXPO v pražských Letňanech v Media Café, které se nachází v hale 3. Tématem workshopu jsou „prostory pro život“. Architektka Eva se podělí o zkušenosti a tipy vycházející ze své dlouholeté praxe. O prostorech nejdříve zauvažuje z pohledu funkce a úložného místa. K čemu slouží? Jaké činnosti tam vykonáváme? Co v nich potřebujeme ukládat? Účastníci workshopu se můžou aktivně zapojit. Setkání skončí vzájemnou debatou nad projekty účastníků.

Workshop se zaměřuje na obývací pokoj a kuchyni. Kdo se bude chtít věnovat jiným prostorům či dokonce konkrétním řešením, může si s sebou přinést projektovou dokumentaci nebo plánky. Po workshopu je možný přesun na stánek Studia Evalofa. Zde bude architektka Eva k dispozici k případným konzultacím.

05.03.2019 14:06:50 Více


Novým mediálním partnerem veletrhu FOR INTERIOR je Dřevostavitel.cz – největší český server se zaměřením na dřevostavby.

Specializovaný server Dřevostavitel.cz, pro zájemce o dřevostavby, bydlení, vybavení domu, stavbu, materiály a další související témata, se stal novým mediálním partnerem veletrhu FOR INTERIOR.

11.03.2019 10:01:31 Více


Postel s výsuvnou TV se představí na veletrhu FOR INTERIOR 2019!

Neviditelnatv.cz přichází s novinkou ve svém portfoliu dodávaných systémů nábytku se zabudovanou a skrytou tv. Speciálně technologicky navrhnutá boxspringová postel se zabudovanou televizí v možné řadě materiálových a barevných odstínů od předního výrobce designových postelí... 

11.03.2019 07:52:05 Více


Co dokáže česká zakázková výroba

Jak využít potenciál zakázkové výroby? Proč chce mít řada designérů volnou ruku? Co vše lze vyrobit na míru a jak postupovat, aby byl výsledek dle očekávání. To se dozvíte na expozici Vzorový byt, kde bude veškerý nábytek vyroben tímto způsobem. Hlavními partnery totiž jsou značky Blum, Trachea a Duet, přední dodavatelé pro české výrobce nábytku. Projekt zaštiťuje Buřinka stavební spořitelna.

11.03.2019 07:38:58 Více


Mohou architekti iniciovat společenský život?

Pro architekty může být práce se stavbou, která má dopad na rozvoj společenského života a tím i místa, velkou výzvou. Jak se s tímto úkolem vyrovnala nejmladší generace architektů? Hala 4 hostí finalisty loňské soutěže Young Architect Award 2018.

Přijďte se podívat a nenechte si ujít loňské vítěze!

08.03.2019 08:23:34 Více
předchozí následující
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva - jarní veletrhy bydlení 2019

Podzim 2018 v kostce

Facebook
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje